Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pixar slaví 28.narozeniny od založení!

6. 2. 2014

 

pixar-disney-11989525-900-563.jpg

 

 

Disneyho oblíbené studio Pixar 28.Výročí od založení! 3.února 1986 se začala psát historie všemi milované továrně na dětské animované filmy,která se filmovou tvorbou vůbec zabývat neměla.Pod taktovkou zakladatele Steva Jobse se zabývala počítačovou animací,ale pro úplně jiné účely.

 

Filmový směr Pixaru udal George Lucas-stvořitel legendární ságy.Star Wars a po uzavření distribuční smlouvy s legendárním Disneym vznikl 1. animovaný film Toy Story:Příběh Hraček.Snímek se poté pochopitelně stal obrovským hitem dětí a díky němu je Pixar Právem považovám za průkopníka počítačové animace.

 

Další neméně slavné animáky následovaly.Ze studia Pixar vzešel např. Život Brouka,Auta,Úžasňákovi,Ratatouille nebo Hledá se Nemo.Vůbec nejlepším a nejvýdělečnějším počinem se stal oblíbený film Toy Story 3:Příběh Hraček,který má na svém kontě více než miliardu dolarů.Také zatím nejnovější snímek Univerzita Pro Příšerky si vedl velmi výborně u diváků,ale u finanční stránky taky.

 

Od roku 2007 je Pixar součástí The Walt Disney Studios.Disney za něj zaplatil obrovitánskou sumu,celých 7 miliard amerických dolarů! Díky tomuhle obchodu se stal Steve Jobs největším akcionářem ve splečnosti The  Walt Disney Company,talentovaní animátoři zase získali velmi vysoké posty u Disneyho.Např. John Lasseter se stal ředitelem celé Disneyho divize animovaných oblíbených filmů.

 

Jedno je naprosto jisté:ani po 28 letech neztrácí Pixar obdivovanost a nové nápady na další skvělé animáky u kterých se baví jak děti,tak i dospělí.Tento rok v létě se můžeme těšit na snímek The Good Dinosaur,o kterém něco víme.Rozhodně to nebude propadák a bude rozhodně patřit mezi nejlepší Pixarovy animáky.

 

Vše nejlepší Pixare!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář